Edukacja

Home Przedszkole Edukacja
Nasze założenia
Wszechstronny rozwój

,,Receptorek” to miejsce, w którym dziecko odkrywa świat, zdobywa wiedzę oraz nowe doświadczenia. To wszystko sprawia, że Wasze pociechy rozwijają się emocjonalnie, społecznie oraz intelektualnie. Ponadto w Naszym przedszkolu zapewniamy wiele zajęć dodatkowych takich jak zajęcia ruchowe, językowe, logopedyczne, sensoryczne.

Samodzielność

Każde dziecko podąża za zajęciami, które go interesują, odpowiadają jego potrzebą, umiejętnością, motoryce, a także są zgodne z jego temperamentem. Dzięki Naszej placówce, dziecko rozwija własne pasje oraz buduje swój obraz świata, a także pozytywne postrzeganie samego siebie.

Empatia
Empatia jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka, dlatego w naszej placówce wiele uwagi poświęcamy na emocjonalny rozwój Naszych podopiecznych. Dzięki temu dzieci rozwijają umiejętności społeczne, uczą się szacunku względem drugiego człowieka, zwierząt oraz natury.
Współpraca

Naszych podopiecznych oraz rodziców taktujemy jak partnerów. Zależy Nam na jak najlepszym rozwoju Naszych maluchów, dlatego współpraca jest dla Nas niezwykle ważna, bo tylko dzięki Niej możemy zrobić wszystko co w naszej mocy by pomóc dzieciom osiągnąć jak najwięcej.

Zabawa
Gdyby nie zabawa nie było by przedszkola. U nas codziennie na dzieci czeka nowa przygoda, dzięki, której odkryją kolejne nieznane. Zabawa to także jedna z najważniejszych metod Naszej pracy z dziećmi, dlatego nauka z Nami to czysta przyjemność.
Tolerancja

W Naszej placówce kierujemy się zasadą szacunku i tolerancji. Tego samego uczymy też Naszych małych podopiecznych. Dla Nas każde dziecko jest tak samo ważne i otoczone taką samą troską i miłością.

Jakie metody pracy?
Najsilniej osadzona w naszej filozofii jest odpowiedź ULUBIONYMI przez Dzieci.
Badanie, obserwacja, eksperymentowanie, sprawdzanie, bycie małym ekspertem, to tylko niektóre z nich. Dzięki temu Dzieci angażują się całym sobą, z małych badaczy zamieniają się w wielkich odkrywców, a co najważniejsze –uczą się holistycznie. Nie tylko zdobywają wiedzę, ale też rozwijają się emocjonalnie, społecznie, uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów.
Korzystamy z wielu metod nauczania, nie zawężamy się do jednej.
Wspaniale sprawdzają się: metoda dobrego startu, odimienna metoda nauki czytania, elementy metody Marii Montessori, metoda Weroniki Sherborne, sensoplastyka, muzykoterapia czy wreszcie pedagogika zabawy. Wszystkie one wspierają Dzieci w rozwoju i zabawie.