O nas

Witamy w przedszkolu,
które jest przepełnione zabawą, nauką, radością, szacunkiem i wielką miłością.
Jedną z najważniejszych decyzji w życiu rodzica jest wybór odpowiedniej placówki, która pomaga dziecku odkrywać świat oraz poznawać własne możliwości. Wasze dzieci w przedszkolu odkrywają siebie, zyskują samodzielność, nabywają nowe umiejętności. Każdy dzień jest dla dziecka odkryciem, które decyduje jakim będzie człowiekiem w przyszłości. Dlatego szukacie miejsca, które otoczy Wasze pociechy troskliwą opieką, pozwoli wszechstronnie mu się rozwijać, zapewni mu indywidualny rozwój dostosowany do jego możliwości oraz umiejętności. Pragniecie znaleźć placówkę, która dostarczy wiele radosnych zabaw, ale przede wszystkim pomoże mu przygotować się do wymogów dalszego życia.
Dlaczego warto nam zaufać?
Odpowiedź jest prosta – Dla nas dzieci są najważniejsze.

Od zawsze wiedziałyśmy, że nasza przyszłość będzie związana z dziećmi i opieką nad nimi i ich rozwojem. Dzięki naszej pracy umocniłyśmy się w przekonaniu, że zawsze warto wierzyć w marzenia oraz dążyć do ich realizacji.

Nasze przedszkole Receptorek jest owocem wieloletnich wysiłków o zbudowanie jak najlepszego miejsca dla dzieci.

Na założenie placówki namówili nas Rodzice naszych podopiecznych z Poradni, z którymi prowadziłyśmy terapię i turnusy rehabilitacyjne.

To dla nich stworzyliśmy miejsce, w którym mogą poznawać świat bez pośpiechu i presji. Pracujemy, by zapewnić najmłodszym jak najlepsze możliwości rozwoju, pomóc odkryć ich talenty, umiejętności i zainteresowania oraz rozwinąć ich kreatywność. Celem było stworzenie miejsca, gdzie terapia nie jest obowiązkiem, a częścią zabawy.

Zdaniem naszej mentorki Marii Montessori każde dziecko jest wyjątkowe.
Ma swoją osobowość, własny rytm życia, specyficzne cechy i ewentualne ograniczenia.

Dlatego też wybraliśmy pedagogikę Montessori, która pomaga rozwinąć skrzydła nie tylko w pełni zdrowym, uzdolnionym dzieciom, ale także tym z różnymi problemami zdrowotnymi.

Współpraca z instytucjami.
Aby stworzyć jak najlepsze warunki rozwoju dla dzieci współpracujemy z różnymi instytucjami, niekiedy dzieląc się również naszymi doświadczeniami.
Profesjonalna kadra
W trosce o Państwa dzieci zatrudniamy nauczycieli jak najlepiej przygotowanych, mających nie tylko wymagane przepisami wykształcenie pedagogiczne, ale też kursy specjalistyczne i podwójne kwalifikacje łączące nauczyciela z terapeutą. Dokładamy wszelkich starań, aby praca z dzieckiem była dostosowana do jego zmieniających się potrzeb na każdym etapie rozwoju.
Motywujemy do działania
Stawiamy na budowanie wewnętrznej motywacji swoich podopiecznych, ich usamodzielnianie i naukę podejmowania inicjatywy.